Vracíme, co si bereme. Víme jak, víme proč.

<-- Zpět


Dotaz:
Zaujala mě bokashi bakterie.

V rámci mé ateliérové práce se věnuji nádobám na gastroodpad a jeho zpracování.
Chtěla bych se zeptat: Po jak dlouhé době uz fermentace vzniká prvni hnojivo, šťáva... po jaké době už se šťávou / hnojivem mohu začít hnojit? Jak dlouho se vyrábí hnojivo / šťáva z 25 litrů? Během 10 dní fermentace, jak píšete, mohu nádobu / zavřený kontejner otevřít alespoň na chvíli? Jak má být široká vrstva vysoká těch 3 - 4 cm na hrst bokashi? Jaký je zájem o bokashi, kompostéry a kontejnery?


Odpověď:
Bokashi urychlují rozklad bioodúadu a jsou schopné pracovat aerobní i anaerobních podmínkách. Bohužel se nám zatím nikdy nepodařilo dosáhnout stavu, že by koš s kompostovaným materiálem nezapáchal. Spíše naoupak. Jinak materiál v nádobě se velmi účinně slehával a minimalizoval, takže protit běžnému koši se dal plnit několikanásobně víc než by se dalo do běžného koše.
V každém případě materiál, který vznikne v bokashi kompostéru není tím krásným černým voňavým kompostem na který jste asi zvyklá. Je to žlutohnědá hmota nevábného vzhledu a v našem případě i příslušně zavánějící, která se dá již zapravit do půdy jako čerstvý kompost nebo se dá dále kompostovat standardním způsobem. Nedá se použít do květináčů a nebo přímo ke kytkám. Asi i z tohoto důvodu je poptávka po Bokashi kompostérech minimální, naopak zákazníci si velmi pochvalují vermikompostéry viz https://www.ekonakup.cz/vermikompostery/, které v domácích podmínkách vyrobí vysoce kvalitní hnojivo, které se dá uplaznit prakticky všude.

Tomáš Hodek, 1.11.2012