Vracíme, co si bereme. Víme jak, víme proč.
<<< Zpět na galerii Miss kompost 2016

6. Zdeňka Hatinová, Libníkovice

 
 
 
 
 

Proč jste začali kompostovat?

Bydlíme v oblasti, kde je pouze jíl, takže z čiré nutnosti získat alespoň trochu kvalitnější zeminu.A navíc, kam s biologickým odpadem? Pocházím z vesnice a hodit třeba "okružky" z brambor do popelnice se mi příčí.......

Jaký má kompost jídelníček?

Posekaná tráva, menší větvě, čajové sáčky, kávová sedlina (ale tu dávám spíš k pažitce), banánové slupky,zbytky zeleniny atd..

V případě, že jste si kompostér sami vyráběli, popište postup jeho výroby.

Vybrala jsem si kruh, protože je nejjednodušší. Zapíchla jsem do kruhu větší vrbové pruty, menšími jsem je stále proplétala. Protože nemám ráda přesné ani ostré tvary, je na jedné straně vyvýšený. Za sobotní dopoledne byl hotový.

Proč jste se rozhodli právě pro tento kompostér?

Vznikl jako vedlejší produkt ke "korunce" nad studní, kterou jsem osázela okrasnou fazolí. Zbyly mi pruty, které mi daroval soused (na košíky se mu už nehodily, byly moc tlusté) a protože jsem chtěla nějak "zkulturnit" hromadu, na kterou už léta všechno házíme, něco kompostu jsem rozvezla po zahradě a zbytek jsem ohraničila takto. Nestálo mě to víc než ten půlden práce a ještě mi zbylo na deset jehlanů na fazole, pivoňky atd.

Co děláte nebo se chystáte udělat s vyrobeným kompostem?

Na kompostu již pěstuji cuketu, dýně, okurky, kotvičník atd., na podzim jej rozvezu po záhonech.

Jakékoli další sdělení:

Kupodivu tento na pohled křehký kompostér (říkáme mu "Čapí hnízdo") i se všemi dalšími proutěnými výrobky na zahradě přežil letošní bleskovou povodeň, která nás postihla před cca 1,5 měsícem. Myslela jsem si, že vše zasazené je již nenávratně zničené (kroupy orvaly a udupaly všecko), tak jsem něco vysadila znovu. Vzhledem k tomu, že mě příroda příjemně překvapila svou životaschopností, roste teď "staré" i "nové" jako blázen.

 

25.07.2019 19:05

 

Vítězové Miss kompost 2016

1. Kompost č. 23
Michal Novák z Roztok
2. Kompost č. 52
Miroslav Veverka ze Žandova
3. Kompost č. 24
Veronika Hniličková z Benešova

 
 
Internetové hlasování

Kompost č. 6
Zdeňka Hatinová z Libníkovic

 
 
Regionální kategorie Praha

1. Kompost č. 51 - Petr Plechata
2. Kompost č. 25 - Kateřina Čápová
3. Kompost č. 5 - Hana Kroutilová
4. Kompost č. 30 - Bohumila Zahrada