Vracíme, co si bereme. Víme jak, víme proč.
<<< Zpět na galerii Miss kompost 2016

15. ZŠ a MŠ BOLERADICE, Pavel Kabela, Boleradice

 
 
 
 
 

Proč jste začali kompostovat?

protože je to správná a užitečná věc.Naše škola má environmentální výchovu zařazenu do ŠVP.Učíme děti třídit veškerý běžný odpad, tedy i bioodpad ze šk.kuchyně i školní zahrady.

Jaký má kompost jídelníček?

V jídelníčku se nachází rostlinný odpad ze školní přírodní zahrady, odpad- hnůj z králíkárny, odpad ze zeleniny ve školní jídelně a zbytky ovocných svačinek(ohryzky a slupky). Mikroorganizmy a žížalky přeměňují tento bioodpad na kvalitní hnojivo- kompost- hlínu plnou živin.

V případě, že jste si kompostér sami vyráběli, popište postup jeho výroby.

Na školní zahradě máme 6 kompostérů- plastových,dodaných od výrobce. Sedmý jsme si jako první dělali svépomocí - pan školník vyrobil konstrukci ve tvaru válce a ten žáci obalili černou textilií a upevnili a sešili.

Proč jste se rozhodli právě pro tento kompostér?

Bylo to na počátku před několika lety,kdy plastové kompostéry nebyly tolik v modě. Na začátku byla rada a aktivita paní vychovatelky, také pro vastní nápad a chuť něco udělat z dostupného pro nás materiálu.

Co děláte nebo se chystáte udělat s vyrobeným kompostem?

Kompost dáváme zpět do školní zahrady- na záhonky, pod stromky a keře a do květinových truhlíků a květináčů.Kompostováním, tedy kompostem dáváme vlastně druhou šanci k životu= ohryzek jablka- kompost(živiny)- příští rok nové jablko.

Jakékoli další sdělení:

Naše škola je nositelkou titulu Ekoškola,máme Školní ukázkovou přírodní zahradu, chováme králíky,na škole pracuje Včelařský kroužek. Učíme se podle ŠVP Tvořivá škola, na škole působí Ekotým.

 

25.07.2019 19:05

 

Vítězové Miss kompost 2016

1. Kompost č. 23
Michal Novák z Roztok
2. Kompost č. 52
Miroslav Veverka ze Žandova
3. Kompost č. 24
Veronika Hniličková z Benešova

 
 
Internetové hlasování

Kompost č. 6
Zdeňka Hatinová z Libníkovic

 
 
Regionální kategorie Praha

1. Kompost č. 51 - Petr Plechata
2. Kompost č. 25 - Kateřina Čápová
3. Kompost č. 5 - Hana Kroutilová
4. Kompost č. 30 - Bohumila Zahrada