Vracíme, co si bereme. Víme jak, víme proč.
<<< Zpět na galerii Miss kompost 2016

15. ZŠ a MŠ BOLERADICE, Pavel Kabela, Boleradice

 
 
 
 
 

Proč jste začali kompostovat?

protože je to správná a užitečná věc.Naše škola má environmentální výchovu zařazenu do ŠVP.Učíme děti třídit veškerý běžný odpad, tedy i bioodpad ze šk.kuchyně i školní zahrady.

Jaký má kompost jídelníček?

V jídelníčku se nachází rostlinný odpad ze školní přírodní zahrady, odpad- hnůj z králíkárny, odpad ze zeleniny ve školní jídelně a zbytky ovocných svačinek(ohryzky a slupky). Mikroorganizmy a žížalky přeměňují tento bioodpad na kvalitní hnojivo- kompost- hlínu plnou živin.

V případě, že jste si kompostér sami vyráběli, popište postup jeho výroby.

Na školní zahradě máme 6 kompostérů- plastových,dodaných od výrobce. Sedmý jsme si jako první dělali svépomocí - pan školník vyrobil konstrukci ve tvaru válce a ten žáci obalili černou textilií a upevnili a sešili.

Proč jste se rozhodli právě pro tento kompostér?

Bylo to na počátku před několika lety,kdy plastové kompostéry nebyly tolik v modě. Na začátku byla rada a aktivita paní vychovatelky, také pro vastní nápad a chuť něco udělat z dostupného pro nás materiálu.

Co děláte nebo se chystáte udělat s vyrobeným kompostem?

Kompost dáváme zpět do školní zahrady- na záhonky, pod stromky a keře a do květinových truhlíků a květináčů.Kompostováním, tedy kompostem dáváme vlastně druhou šanci k životu= ohryzek jablka- kompost(živiny)- příští rok nové jablko.

Jakékoli další sdělení:

Naše škola je nositelkou titulu Ekoškola,máme Školní ukázkovou přírodní zahradu, chováme králíky,na škole pracuje Včelařský kroužek. Učíme se podle ŠVP Tvořivá škola, na škole působí Ekotým.

 

 

Vítězové Miss kompost 2016

1. Kompost č. 23
Michal Novák z Roztok
2. Kompost č. 52
Miroslav Veverka ze Žandova
3. Kompost č. 24
Veronika Hniličková z Benešova

 
 
Internetové hlasování

Kompost č. 6
Zdeňka Hatinová z Libníkovic

 
 
Regionální kategorie Praha

1. Kompost č. 51 - Petr Plechata
2. Kompost č. 25 - Kateřina Čápová
3. Kompost č. 5 - Hana Kroutilová
4. Kompost č. 30 - Bohumila Zahrada