Vracíme, co si bereme. Víme jak, víme proč.
<<< Zpět na galerii Miss kompost 2016

22. Pavel Kabela, Boleradice

 
 
 
 
 

Proč jste začali kompostovat?

Zahrada volá:"Mám hlad, ham,ham,prosím potravúú". Slyším to, a tak kompostuji již řadu let, protože kompostováním dodávám do půdy na své zahradě ty nejlepší živiny= rostlinám potravu.

Jaký má kompost jídelníček?

V největší míře odpad ze zahrady- části rostlin, zeleniny a plodin, větvičky stromů a keřů, listí. Také trus domácích zvířat, které chovám- králíci a drůbež.V menší míře zbytky biologického odpadu z kuchyně, ty, co se nedají zkrmovat zmíněným zvířatům.

V případě, že jste si kompostér sami vyráběli, popište postup jeho výroby.

Vyloženě jsem si kompostér nevyrobil. Kompostuji dvěma způsoby- postaru,jednoduše= dlouhé silné větve stromů položené střídavě přes sebe ve tvaru obdélníku, dovnitř dávám odpad, převážně větve stromů a keřů a větvičky révy (réví)po jarním řezu vinice. Dále mám klasický plastový kompostér, který plním již zmíněným odpadem v otázce č.2.

Proč jste se rozhodli právě pro tento kompostér?

Oba způsoby mi vyhovují a jsem spokojen.

Co děláte nebo se chystáte udělat s vyrobeným kompostem?

Pro vlastní potřebu v zahradě.Kompost vylepšuje bonitu půdy, dodává živiny. Mám radost, když můžu vlastním přičiněním pomoci mým rostlinkám,keřům a stromům. Také manželce přidávám do truhlíků s okrasnými květinami.

Jakékoli další sdělení:

Zahrada je moje všechno, moje království. Trávím v ní většinu volného času. Je to veliký televizor, kde sleduji filmy, které zobrazují život rostlin od semínka či sazeničky přes krásu a vůni květu a chuti plodu až vlastně po ten kompost, ve společnosti živočichů- především ptactva a hmyzu- i mých včeliček, v přímém přenosu.

 

25.07.2019 19:05

 

Vítězové Miss kompost 2016

1. Kompost č. 23
Michal Novák z Roztok
2. Kompost č. 52
Miroslav Veverka ze Žandova
3. Kompost č. 24
Veronika Hniličková z Benešova

 
 
Internetové hlasování

Kompost č. 6
Zdeňka Hatinová z Libníkovic

 
 
Regionální kategorie Praha

1. Kompost č. 51 - Petr Plechata
2. Kompost č. 25 - Kateřina Čápová
3. Kompost č. 5 - Hana Kroutilová
4. Kompost č. 30 - Bohumila Zahrada