Vracíme, co si bereme. Víme jak, víme proč.
<<< Zpět na galerii Miss kompost 2018

8. Eva Švecová, Kobylnice

 
 
 

Proč jste začali kompostovat?

Malý dřevěný kompostek dostal velkého bráchu již několik let zpátky. Brácha je klasický plastový kompostér, ale nenechte se mýlit jeho přírodou upraveným zevnějškem! V nitru je tak dobrý, že si z něj nedávno začala rašit veledýně z pár "zahozených" semínek po večeři. :) Je to doslova a do písmene hřejivý pocit u srdce pana "Velkého", že nic nepřijde nazmar. A na malém průběžně osvěžujeme kytičky, kterým se doma přestalo dařit.

Jaký má kompost jídelníček?

Kompost dostává přírodní, a co nejméně chemicky ošetřené zbytky z kuchyně. Sem tam má vzpruhu v podobě čajových lístků nebo jemně pražené, rzčně mleté kávy. Je to totiž pořádný gurmet. :) Také stará hlína z květináčů a něco z trávy ze zahrady, a je zaděláno. Poctivě proléváme a těšíme se na odměnu. :)

V případě, že jste si kompostér sami vyráběli, popište postup jeho výroby.

ne

Proč jste se rozhodli právě pro tento kompostér?

Přítel, když se nastěhoval do domečku, chtěl v něm žít co nejvíc smysluplně, a malý provizorní kompost brzy přestal stačit. Bohužel o měsíc zmeškal získávání kompostérů zdarma od obce, tak ho pořídil za vlastní. A investice rozhodně nelituje.

Co děláte nebo se chystáte udělat s vyrobeným kompostem?

Kompost používáme na domácí kytičky, ale také na přidávání k ne příliš úrodné půdě na zahradě. Letos na něm prvně pěstujeme vlastní rajčata, papriky a jalapeňos.

Jakékoli další sdělení:

O kompostér se pečlivě stará především přítel, protože já jsem v kompostování nováček, a o našem přihlášení zatím neví. :)

 

28.12.2018 15:14

 

Vítězové Miss kompost 2018

Kompost roku 2017:

1. místo: Kompost č. 44
Ondřej Šohaj z Újezdu nad Lesy

2. místo: Kompost č. 49
komunita bio-kompostéru Bohnice

3. místo: Kompost č. 5
Iveta Peclinovská z Chýnova

Miss kompost škol:

Kompost č. 41, Základní škola Duhovka

Miss kompost Facebook:

Kompost č. 47, Milan Prikner, Praha 2