Vracíme, co si bereme. Víme jak, víme proč.

16. Karel Černohorský, Praha 12 - Modřany

<<< Zpět na Miss kompost 2011

Kompost má tvar pravidelného pětiúhelníku, stěny z nalezených větví, hrany z vánočních stromků. Není pevně spojen se zemí, statiku zajišťuje vrchní provázek a vnitřní tlak. Je snadno rozložitelný. Stojí v nesekané zahradě, pod okny (aby lenost nemařila jeho krmení, stačí se trefit z okna) domku bez elektřiny (a bez internetu), bez plynu, se splachováním dešťovou vodou, v Praze-Modřanech.

Každá strana má zhruba 1 m, celková šířka i délka je tedy přibližně 1,6 m. Výška je nyní 50 cm a zvolna narůstá přikládáním obvodových větví.

Jídelníček se sestává z popadaných natlučených jablek, kopřiv, bodláků, ostružinových větviček, invazních bylin, psího trusu, veškerého odpadu z vegetariánské kuchyně, prokládáno hlínou. V chladných obdobích je dokrmován dřevěným popelem. * Ani hradba ostružinových ostnů nebrání slimákům proniknout na kompost a soupeřit o kuchyňské lahůdky s vosami opilými zkvašenými jablky...

 

Vítězné komposty 2011:

1. proutěný kompostér
   manželů Koukolových (č. 2)

2. žížalí kompostér
   pana Spída (č. 4)

3. série kompostů
   paní Strumínské (č. 3)

Zvláštní cena
„za rozvoj komunitního kompostování“
E. Tylová, místostarostka Prahy 12 (č. 6)

 
 

Soutěž Miss Kompost je pořádána v rámci projektu Středočeská síť ekoporaden, který je realizován s finanční podporou Státního fondu životního prostředí ČR a Ministerstva životního prostředí.  

Ceny věnovaly firmy Coutrylife, Bosch, Elkoplast CZ a HBABio.

Mediálními partnery akce byli časopis Zahrádkář, časopis Fajn život, Dům&Zahrada.cz a Bio.cz.

 
Domů Zapojte se Soutěž Miss Kompost Ročníky 2010 - 2014 Miss Kompost 2011 16. Karel Černohorský, Praha 12 - Modřany