Vracíme, co si bereme. Víme jak, víme proč.
Kategorie: Regionální Miss Kompost 2013 Nymbursko

04.10.2013  |  Autor: Markéta Tomčíková

V Nymburku startuje soutěž o nejkrásnější kompost

Ilustrační foto archiv redakce Regiony24.cz

Město Nymburk vyhlašuje regionální kolo soutěže Miss Kompost 2013. Podle místostarosty PhDr. Pavla Fojtíka se toto soutěžní klání snaží podchytit tvořivý potenciál jednotlivců související s procesem kompostování.
 

„Cílem soutěže je neformální výměna informací o kompostování a podpora myšlenky, že kompostování jako forma využívání bioodpadu z domácností patří k modernímu životnímu stylu,“ řekl Pavel Fojtík.

„Nyní občanům nabízíme možnost zúčastnit se jejího regionálního kola, soutěžit se bude o zajímavé ceny. Nejlepší z regionálního kola postoupí do kola celostátního. Nejkrásnější kompost zde pravidelně vybírají osobnosti kulturního a společenského života společně s odborníky na bioodpady a kompostování. V celostátním kole se tradičně soutěží o pomůcky a vychytávky na podporu třídění bioodpadů a kompostování a další zajímavé ceny od sponzorů soutěže,“ doplnil Fojtík.

Soutěž Miss Kompost pořádá již od roku 2005 občanské sdružení Ekodomov. V Nymburce se může uskutečnit díky podpoře společnosti Peťura stavebniny, s. r. o., která je partnerem města Nymburk v osvětové kampani Kompostuj.cz.

Jak napsat a odeslat přihlášku do soutěže?

Zašlete do 22. listopadu 2013 na e-mail michaela.havelkova@meu-nbk.cz minimálně jednu fotografii vašeho kompostu společně s odpověďmi na jednu ze dvou skupin otázek. Otázky naleznete na webových stránkách města, v listopadovém vydání Městského zpravodaje Nymburk, dotazník bude k dispozici v Turistickém informačním centru na Náměstí Přemyslovců. Soutěže se mohou zúčastnit majitelé (včetně rodinných příslušníků) zahradních i domácích kompostérů a kompostů z Nymburka a obcí v blízkém okolí.

 
Související soubory (dokumenty, fotografie):
tz-1380797194-MK2013-Nymbursko.doc71 K