Vracíme, co si bereme. Víme jak, víme proč.
Kategorie: Ekovýchova  |  Bylinkové hrátky

13.10.2012  |  Autor: Lucie Kopecká

Bylinkové hrátky v plném proudu!

Na zámku Kačina je za polovinou projekt bylinkových hrátek, který vzniknul za podpory města Kutná Hora, KHnet.info o.s., Lepor a NZM Kačina. V tuto chvíli se ho zúčastnilo přes 200 dětí ze základních a mateřských škol Kutné Hory.
 

 Děti, které zde poznávají bylinky v interaktivním programu, jsou spokojené a nadšené. Při výukových lekcích, které navazují na jejich učební osnovy, zapojují děti téměř všechny své smysly a tak zjišťují, že bylinky mají nejen svou vůni a podobu, ale také že je možné je poznávat hmatem a chutí. Děti zde ochutnávají bylinkové čaje, skládají puzzle nebo hledají bylinky v bylinkové zahrádce. Za své nadšení si odvezou i malý dárek jako vzpomínku na tento program.

Projekt Bylinkových hrátek bude pomalu končit. Počasí, které nám prozatím opravdu přálo, nás vrátí k interiérovým programům. Bylinkové hrátky můžeme považovat podle ohlasů ze škol a školek za velmi úspěšný projekt. V nabídce ho opět obnovíme s jarem a nyní si jen můžeme přát, aby se zbylé výukové lekce vydařily tak, jako ty předešlé.

Program vznikl díky podpoře města Kutná Hora, firmám Lepor a KH net.