Vracíme, co si bereme. Víme jak, víme proč.
Kategorie: Ekovýchova

16.03.2012  |  

Ekodomov pořádá třetí ročník SOUTĚŽE PRO ŠKOLY - KOMU SE NELENÍ, TOMU SE POMLÁZKA ZELENÍ aneb POMLÁZKA JE TAKÉ BIOODPAD !

Proč se zapojit do soutěže?
 

Tradičně se vrbové proutky sázely u vody, aby z nich zase vyrostl další strom. Naši předci dobře věděli, že je dobré přírodě vrátit, co si od ní bereme.  Domluvte se se svojí třídou, že pomlázky po Velikonocích nevyhodíte do popelnice, ale přinesete do školy k dalšímu využití. Můžete je zkompostovat, zasadit nebo z nich něco hezkého a užitečného vyrobit. Inspiraci najdete i na našich stránkách.

Do soutěže se můžou zapojit MŠ a třídy 1. a 2. stupně ZŠ na území Hlavního města Prahy a Středočeského kraje.

Soutěží se ve dvou disciplínách:

A. Pomlázka jako surovina
Tato disciplína je určena především pro školy s vlastním zahradním komposterem. Vítězem se stane třída, která největší množství    pomlázek vhodným způsobem využije, např. ve formě štěpky jako mulč nebo materiál do kompostu či zásyp cestiček, nebo je jinak vytřídí jako bioodpad.  

B. Výroba z pomlázky
V této disciplíně mohou třídy vyrobit z přinesených  pomlázek předměty, které budou dále  sloužit.  Vítězem se stane nápadité a účelné     využití pomlázky, např. pro upletení košíčků, ohraničení záhonů nebo tunelu pro podlézání.           

Výherci se mohou těšit na Výukový program z nabídky Ekodomova za sníženou cenu, kelímkové lupy určené k pozorování hmyzu nebo na koš na bioodpad.

Každá zapojená třída získá plakát „Kde je kompost, tam to žije“ a nápady, jak kompostovat.

Pravidla soutěže: 
Své výtvory vyfotografujte, okomentujte a pošlete do pátku 20. dubna 2012 pod heslem „Pomlázka 2012“.

Výsledky soutěže budou uveřejněny do konce dubna 2012 na našich webových stránkách.