Vracíme, co si bereme. Víme jak, víme proč.
Kategorie: Ekovýchova

10.06.2015  |  Autor: Alena Rulfová

Jak jsme se vydali za ptačími krásami Šáreckého údolí

Vítání ptačího zpěvu v okolí Ekodomova a v Šárynce. Foto: Tomáš Hodek

22. května 2015 - Vítání ptačího zpěvu v okolí Ekodomova a v Šárynce.
 

Brzy ráno jsme se skupinkou "ptákomilců" vydali na vycházku za poznáváním ptačího zpěvu a ekologie. Vycházka začala v Šárynce, kde Tomáš Hodek představil Ekodomov a Alena Rulfová, která vycházku vedla, představila Českou společnost ornitologickou. I přes pozdní vyhlášení této akce se dostavilo 13 dospělých a 8 dětí.

Ze Šárynky jsme se lesem vydali do kopce směrem na Babu. Určovali jsme ptáky podle zpěvu a snažili si jejich zpěv zapamatovat. Ukázalo se to však jako velmi obtížný úkol a usoudili jsme, že bude vhodné si ptačí zpěvy zopakovat na CD s nahrávkami jejich hlasů. Kromě ptačího zpěvu jsme se pobavili také o ptačí ekologii a o ekologii lesa.

Počasí nám přálo a vycházka se tak vydařila. Chcete-li také poznat naše ptáky, můžete si do školy či školky objednat kupříkladu náš ekologický výukový program Ptáčci na našem krmítku či Kroužkování se skutečným ornitologem, a máte-li doma dítko, které zajímají nejen ptáci, ale obecně rádo bádá, můžete jej přihlásit do našeho přírodovědného kroužku Malý průzkumník přírody.

Na podzim se také můžete s Českou společností ornitologickou vydat na vycházku v rámci Festivalu ptactva.