Vracíme, co si bereme. Víme jak, víme proč.
Kategorie: Kompostuj.cz - Bioodpad a kompostování

17.12.2013  |  Autor: Tomáš Hodek

Podpora na nákup kompostérů v Praze do 19.12.2013

Chcete kompostovat na sídlišti? Nebo v bytových domech? Chcete zlepšit okolí svého bydliště?
 

Do 19. 12. 2013 máte možnost podat žádost o podporu na nákup kompostérů pro komunitní kompostování z rozpočtu Magistrátu hl. m. Prahy, který je vypsaný na zlepšení stavu životního prostředí hl. m. Prahy pro rok 2014: grantové řízení na podporu projektů ke zlepšení stavu životního prostředí.

Financování je možné realizovat z kapitoly I 2. Zlepšení stavu prostředí obytného území. Základem této kapitoly jsou výsadbové aktivity. Podpora kompostování za účelem výroby kompostu pro revitalizaci či výsadbu proto splňuje podmínky této kapitoly výzvy. V každém případě je vhodné, aby grantový příspěvek byl koncipován jako spolufinancování nákupu kompostéru. Hotový kompost můžete využít jak pro úpravu okolí domu tak pro přípravu substrátu pro vysadbu květin v bytech a na balkónech.

Pro komunitní kompostování lze využít otevřené dřevěné vícekomorové kompostéry JERY, masivní modřínové kompostéry, pokud jsou umístěny na pozemcích, kde je omezený přístup: http://www.ekonakup.cz/kompostery-a-kompostovaci-toalety/drevene-kompostery. K umístění kompostéru je vždy nutný souhlas majitele. Tento souhlas není nutné dokládat při podávání grantové žádosti, je nutné jej však mít před vlastní realizací nákupu kompostéru.

Do veřejných prostor lze umístit zateplený otočný kompostér Jora, nebo komunitní kompostér pro sídlištní zástavbu http://www.ekonakup.cz/kompostery-a-kompostovaci-toalety/komunitni-kompostery. Oba kompostéry jsou zateplené, uzamykatelné a dvoukomorové a jsou vhodné pro kompostování po celý rok. Pro komunitní kompostování se jako sběrné prostředky lépe osvědčili papírové sáčky, neboť se lépe a rychleji rozkládají a zároveň optimalizují skladbu kompostovaného materiálu.

Foto: Tomáš Hodek, zeleň v okolí kompostéru instalovaného v Oravské ulici v Praze 10