Vracíme, co si bereme. Víme jak, víme proč.
Kategorie: Ekovýchova  |  Putování prostorem a časem

24.01.2012  |  

Putování ve finále

Žáci šestnácti škol zapojených do projektu Putování prostorem a časem se naposledy setkají v pátek 27. ledna v kutnohorském divadle. Proběhne tu křest publikace a vernisáž výstavy o proměnách krajiny, které jsou výsledkem jejich tříleté práce v projektu. Právem mají být na co pyšní.
 

„Stěžejní aktivita projektu spočívala v terénní práci žáků a pedagogů,“ vysvětluje koordinátorka projektu a organizátorka pátečního setkání Jitka Rosická z občanského sdružení Ekodomov. „Jejich úkolem bylo vyhledat informace a materiály o lokalitě, ve které se nachází jejich škola. K tomuto účelu pořizovali fotografie zajímavých míst svého regionu a porovnávali je s fotografiemi historickými, hovořili s kronikáři i pamětníky, vyhledávali informace v archivech, muzeích a knihovnách.“ Výsledkem této práce je publikace a putovní výstava, která bude v pátek k vidění v kutnohorském Tylově divadle a dále bude putovat po školách zapojených do projektu.

Díky grantu z Evropské unie získaly školy dokumentační techniku, odborné a metodické publikace, historické fotografie, letecké snímky lokalit, bezplatnou účast na výukových programech, seminářích, exkurzích a dalších doprovodných akcích. Žáci zapojení do projektu dnes vědí, proč je krajina významná, jak vypadala v minulosti, že změny v krajině jsou často nevratné a z velké části závisí na nich, jak bude vypadat krajina budoucnosti. „Právě v budoucnu z těchto žáků vyrostou potenciální majitelé firem, zastupitelé, poslanci apod., kteří budou skutečně ovlivňovat vzhled naší krajiny, a to je důvod, proč považujeme za smysluplné se obdobným projektům věnovat,“ dodává Jitka Rosická.

Projekt je podpořen z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR.

Kontakt: Jitka Rosická, tel.: 739 304 156 , e-mail: jitka.rosicka@ekodomov.cz


Program pátečního setkání v kutnohorském divadle:

10:00 – 12:00 aktivita "nejzajímavější fotografie - prezentace zapojených škol
              12:15 zahájení výstavy k projektu Putování prostorem a časem
12:15 – 13:45 projektové aktivity a občerstvení
              14:00 křest publikace Putování prostorem a časem

 
Související soubory (dokumenty, fotografie):
Putovani_pozvanka_vernisaz.JPG119 K
20120123_tz_ppc_finale_projektu.doc162 K