Vracíme, co si bereme. Víme jak, víme proč.
Kategorie: Ekovýchova

16.05.2011  |  

Vyhodnocení soutěže pro školy - KOMU SE NELENÍ, TOMU SE POMLÁZKA ZELENÍ aneb POMLÁZKA JE TAKÉ BIOODPAD !

Plot z pomlázek (3.A a 4.A, ZŠ Plaňany)

Plot z pomlázek (3.A a 4.A, ZŠ Plaňany)

 
Kategorie A
Pomlázka jako surovina:

Do této soutěžní kategorie se nezapojila žádná škola.

Kategorie B
Výroba z pomlázky:

V této soutěžní kategorii to také chvíli vypadalo, že se pomlázka po velikonocích nezazelená. Nakonec se k naší radosti do soutěže přihlásily třídy ze dvou škol - 3.A a 4.A ze ZŠ Plaňany a 1. třída ze ZŠ Praskolesy.

 

  

1. místo: cena neudělena

2. místo: Plot z pomlázek (3.A a 4.A, ZŠ Plaňany)

„Žáci Plaňanské školy se rozhodli zasadit plot z pomlázek. Vysadili jsme je u nedalekého potoka u skautovny a plánujeme, že každý rok zvětšíme naši tvorbu. Děti nápad zaujal a práce je bavila. Hlavně s ohledem na další péči a viditelný výsledek jejich práce.
Děkujeme za nápad. Mgr. Istenčinová (3.A) a Mgr. Kuncová (4.A), ZŠ Plaňany“

3. místo: Zlatá brána (1. třída, ZŠ Praskolesy)

„Nápad zúčastnit se soutěže měla naše paní ředitelka Táňa Houdková. Po Velikonocích jsme přinesli z domova pomlázky z hodování. Protože často a rádi před vyučováním hrajeme společně hru Zlatá brána, napadlo kluky z naší třídy vyrobit z pomlázek bránu, která by se časem i zazelenala. Holky zvolily místo pro její vyhotovení na zahradě místní mateřské školy. Se souhlasem paní ředitelky z MŠ a po domluvě s paní vychovatelkou školní družiny Stáňou jsme společně naši bránu vztyčili u klouzačky, takže i děti ze školky mohou před výstupem na skluzavku nejprve projít naší kouzelnou bránou, neboť tomu, kdož pod ní projde, tomu se nelení... Hezký den plný dobrých nápadů přejí žáci ze základní školy v Praskolesích.“

Všem zapojeným dětem i paním učitelkám děkujeme za jejich nápady i provedení, posíláme přislíbené ceny a přejeme, ať se jejich pomlázka skutečně zelená.

Plot z pomlázek (3.A a 4.A, ZŠ Plaňany)

Plot z pomlázek (3.A a 4.A, ZŠ Plaňany)

Zlatá brána (1.třída, ZŠ Praskolesy)

Zlatá brána (1.třída, ZŠ Praskolesy)