Vracíme, co si bereme. Víme jak, víme proč.

<-- Zpět


Dotaz:
Měla bych zájem o kompostér do paneláku, který by mohl být na balkóně.

Nevím, jak to vychází rozměrově a který typ kompostéru byste mi doporučili, ale představovala bych si velkou nádobu na balkoně celoročně, do níž bychom ukládali kuchyňský bioodpad cca 2x týdně z našeho kuchyňského kyblíku.
Jde mi o to, zda se kompostér musí také vynášet, popř jak ho udržovat, abych na podlaze balkonu neměla binec a nelákalo to zbytečně vosy a nechtěný hmyz.


Odpověď:
Pro rychlé a efektivní kompostování po většinu roku je vhodný malý otočný kompostér JORA JK 125. Má dvě komory s průduchy a pravidelné otáčení zajistí velmi rychlé kompostování srovnatelné s průmyslovou kompostárnou a hotový kompost získáte zhruba za 2 měsíce. V tomto kompostéru lze dosáhnout teploty až 75 °C, což umožňuje kompostovat i gastroodpady a živočišné produkty. Vzhledem k většímu množství vznikající vody při procesu kompostování doporučujeme podložku pro její zachycení. Také skladba bioodpadů často vyžaduje přidávání uhlíkatého a suchého materiálu v podobě pilin nebo pilinové podestýlky z chovu domácích zvířat.
Pro pomalejší a nízko-údržbové kompostování by byla vhodná nádoba podobná komunitnímu kompostéru, jen v menším provedení a opět s podložkou pro zachycení přebytečné vody. Otázkou je, jestli by nebylo zajímavé oslovit Vaše sousedy a navrhnout jim možnost komunitního kompostování.
Další možností je vermikompostování, tedy kompostování za pomocí žížal. K tomu se používá celá řada vermikompostérů, ale je tu jen důležité udržovat stabilní teplotní podmínky. Je tak většinou nutná izolace vermikompostéru pro zamezení promrzání v zimě a přehřívání v létě.
Pavel Pšenička, 10.2.2012