Vracíme, co si bereme. Víme jak, víme proč.

<-- Zpět


Dotaz:
Po navršení trávy jsme pozorovali lehký dým unikající z hromady a zvyšující se teplotu...

V sobotu jsme na chalupě sekali přerostlou trávu, bylo jí hodně a samozřejmě byla po dešti dost mokrá. Po jejím navršení jsme v neděli pozorovali lehký dým unikající z hromady a zvyšující se teplotu. Opravdu se kompostový polotovar zahřívá jen na 65 stupňů, nemůže dojít k samovznícení? (máme v blízkosti thůje). V panice jsme hromadu rozprostřeli na pás o výšce asi 30 cm. Prosím uklidněte nás nebo poraďte.

Odpověď:
Dým, který jste pozorovali, byla pára uvolňující se kompostovaného materiálu. Po založení kompostu se očekává rychlé a silné zahřátí hromady, kdy můžete dosáhnout i vyšších teplot než 65°C (na kompostárnu běžně dosahují teploty okolo 75°C. Záleží ale na několika faktorech, jimiž jsou velikost částic, vlhkost, přístup vzduchu či složení mikroorganismů. Dalo by se říct, že čerstvě posekaná tráva je ideálním materiálem, protože je dost vlhká a nasekaná na malé části. Proto zde kompostovací procesy probíhali natolik intenzivně. 
Samovznícení byste se bát nemuseli, protože materiál je příliš mokrý a kdyby se vysušil, rozkladné procesy tlení by se zastavily. Čeho byste se ale mohli bát je právě nízká vlhkost a tím pádem přerušení kompostování nebo naopak vysoká vlhkost a rychlý úbytek kyslíku v kompostu, kdy by se nastartovaly hnilobné anaerobní procesy a kompost by začal charakteristicky zapáchat.

Vysoká teplota je při kompostování velice důležitá, protože se při ní zničí choroboplodné zárodky a většina semen plevelů, proto bych doporučil využívat čerstvě posekanou trávu ke kompostování společně s plevelem. Je ale nutné hlídat správnou vlhkost a přísun vzduchu, tráva má totiž tendenci sesedat.

Pavel Pšenička


11.5.2010 17:49