Vracíme, co si bereme. Víme jak, víme proč.

<-- Zpět


Dotaz:
Automatické mikrokompostéry Naturemill potřebují k provozu elektřinu. Chtěl bych se tedy zeptat, jestli máte představu, kolik jí spotřebují.

Respektive, jestli množství spotřebované elektřiny považujete za přijatelné vzhledem k výsledku. Přeci jen by se míjelo se smyslem, kdybych sice kompostoval, ale zároveň při tom spotřeboval velké množství energie...

Odpověď:
S produkty značky Naturemill máme zkušenosti ze staršího modelu, který se vyráběl před 4 - 5 lety. Testovali jsme ho v domácnosti našeho zaměstnance, kterému se produkt moc neosvědčil, a to z hlediska hlučnosti, nízké výkonnosti, malého objemu, potřeby doplňovat pelety a také z důvodu spotřeby energie. Od vyhodnocení testu zaměstnance s výsledkem jako nekomfortní způsob domácího kompostování, již těmto produktům nevěnujeme takovou pozornost.
Dnes jsou na trhu již nové, výkonější a tichší Naturemilly. Co se týka spotřeby, výrobce uvádí: About $0.50 per month, depending on local rates.  Uses far less energy than hauling the same amount of waste in a diesel garbage truck.
Je tedy možné, že výrobce inovoval své produkty (již na pohled vypadají jinak - moderněji, než ty starší modely), které teď dosahují lepších výsledků. Další specifikace k novým produktům můžete najít tady. Po pravé straně máte možnost získat bližší informace přes More info. "
Martin Timko, 15.7.2013