Vracíme, co si bereme. Víme jak, víme proč.

<-- Zpět


Dotaz:
Mám čtyřhranný kompostér, přístupný pouze z jedné strany.

Pokud spodními dvířky odeberu část rozloženého kompostu, okamžitě se do uvolněného prostoru vsype kompost nerozložený. Zpracovaný kompost ze zadní části komposteru je úplně nepřístupný. Máte nějaký tip, řešení? Dají se použít třeba nějaké zasouvací oddělovací vodorovné desky, nebo něco podobného? Máme jen malou zahrádku, dva kompostéry nebo víc místa kolem, bohužel, nejsou možné.

Odpověď:
Tento problém bych zkusil vyřešit např. fixací horních vrstev vidlemi či nějakými kolíky. Prokládat kompostér deskami bych nedoporučoval nebo jen sítovými deskami tak, aby byl kompost bez omezení provzdušňován. Samozřejmě ideální by byl vícekomorový kompostér, kde by se materiál přehazoval a dostatečně uzrál. Nevím, jestli jsem Vám dostatečně poradil nebo Vás inspiroval, ale budeme moc rádi, když nám napíšete Vaše zkušenosti a postřehy.

Přeji hezký den a kvalitní kompost

Pavel Pšenička


01.11.2009 17:34(Odpověď se nám tazatelce nepodařilo odeslat, email se nám vrátil jako nedoručitelný s odůvodněním, že adresát má již plnou mailovou schránku, takže odpovídáme alespoň takto...)