Vracíme, co si bereme. Víme jak, víme proč.

Další tematická videa z jiných produkcí najdete na stránce Tematická videa.

 

Jak vybrat kompostér

Nevíte jaký typ kompostéru se bude nejlépe hodit pro vaše potřeby? Ukážeme Vám, jaké typy kompostérů existují, na co se hodí a jaké jsou jejich výhody či nevýhody.

Nahoru

Základní pravidla kompostování

Na co si dávat u kompostování pozor? Proč řešit skladbu materiálu a co to je tzv. pěstní zkouška? Víte co je to hygienizace a kolik °C může v kompostu být? To vše se dozvíte v tomto krátkém videu o kompostování.

Nahoru

Vermikompostování

3. díl našich videí o kompostování se věnuje vermikompostování - kompostování za pomoci žížal. Jaké jsou možnosti vermikompostování? Můžete si vermikompostér sami vyrobit? A kde všude ho můžete mít? To vše se dozvíte v tomto díle! Nechte se inspirovat a zkuste to taky!

Nahoru

Kompostujeme na sídlišti

Jak se dá kompostovat na sídlišti, když nemáte zahradu? Jak získat komunitní kompostér a na co všechno se dá použít výsledný kompost? Podívejte se na další díl našich krátkých videí a vše se dozvíte.

Nahoru

Vermikompostujeme ve škole

Jak zapojit žáky do vermikompostování? Uvidíte v dalším krátkém videu. Nechte se inspirovat.

Nahoru

Třídíme bioodpad ve firmě

Co dělat s organickými zbytky ve firmě v centru Prahy? Chcete třídit biomateriál, ale nevíte co s ním dál? Není na tom nic složitého! Podívejte se, jak si s biomateriálem poradili ve firmě Nano Energies.

Nahoru

Kompostujeme v bytě

Jak třídit biomateriál v bytě a co potom s ním? Dvě možné varianty Vám ukážeme v dalším videu o kompostování a třídění biomateriálu, kde také uvidíte, jaké pomůcky se dají na třídění používat.

Nahoru

Kompostujeme na farmě

Ve videu si ukážeme, jak se nakládá s biomateriálem na farmě kousek od Prahy. Spolupráce mezi farmáři a přilehlými obcemi je výhodná pro obě strany. Obec má kam svážet svůj bioodpad a farmář má dostatek materiálu na kompostování. Hotovým kompostem zúrodní svá pole. Odpad z obcí se přitom nevozí daleko a využije se lokálně. 

Nahoru

Jak založit vermikompostér

aneb vermikompostér není automatická pračka :)
Jak založit nový vermikompostér? A na co si dávat pozor? Vše se dozvíte v novém videu.
Podrobný popis najdete pod videem na kanálu Youtube.

Nahoru

Jak kompostují ve společnosti DPD

Jak se kompostuje ve firmě a jaké benefity to přináší? Uvidíte v tomto videu, tentokrát z firmy DPD!

Nahoru

Jak zhodnotit 40 % odpadu?

Nestihli jste přijít na náš seminář Třídím BIOmateriál? Nevadí! Důležité body o třídění a kompostování jsme pro Vás shrnuli v tomto videu!

Nahoru

Videa vznikla za finanční podpory SFŽP a MHMP.